پرینت

قیمت بیلت سی آی اس افزایش یافت

. ارسال شده در اخبار داخلی

قیمت بیلت صادراتی سی آی اس در هفته دوم ماه مارس رکود بالایی را ثبت کرد که در راستای بهبود بازارهای مواد اولیه و مقاطع فولادی بود. از طرفی محدودیت عرضه بیلت سی آی اس نیز به کارخانه ها کمک کرده قیمت ها را بالا نگه دارند. در بازار جنوب شرق آسیا تقاضا بالاست و عرضه کننده های سی آی اس به این بازار توجه ویژه ای دارند.
بیلت سی آی اس در حال حاضر 410 دلار هر تن فوب دریای سیاه است که 10 دلار هر تن نسبت به هفته قبل بالا رفته است. محموله بزرگی از بیلت روسیه در این قیمت در بازار جنوب شرق آسیا معامله شده است.
در افریقای شمالی نیز محموله کوچکی در 440 تا 445 دلار هر تن سی اف آر معامله شده که معادل 410 دلار هر تن فوب است. بیلت اوکراین نیز در 397 دلار هر تن فوب اوایل هفته قبل فروخته شد که ظاهرا جزء فروش های قبلی بوده و در قیمت پایین تری نهایی شد. قیمت جدید کارخانه ها 415 دلار هر تن فوب نیز شده است.
در ترکیه و مصر بیلت سی آی اس فعالیتی ندارد. پیشنهاد قیمت 425 دلار هر تن سی اف آر ترکیه مورد قبول خریدارها نیست. در مصر نیز قیمت 425 تا 430 دلار هر تن سی اف آر است ولی علی رغم بهبود بازار مقاطع خریداری ندارد.
مورخ : 1395/12/22

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.