پرینت

بزرگترین و پیشرفته ترین کارخانه نورد جنوبشرق کشور در بردسیر به بهره برداری رسید

. ارسال شده در اخبار داخلی

با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان استانی، کارخانه نورد میلگرد در شهرستان بردسیر به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه کویر، رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز 22 بهمن ماه مصادف با سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی با سفر به شهرستان بردسیر کرمان بزرگترین و پیشرفته ترین کارخانه تولید نورد میلگرد در جنوب شرق کشور  را افتتاح کرد.

کارخانه نورد جنوبشرق کشور بعنوان بزرگترین و پیشرفته ترین کارخانه نورد جنوبشرق کشور در محل سایت ماشین سازی سابق بردسیر تجهیز شده و آماده بهره برداری است.

برای احداث بزرگترین کارخانه نورد جنوبشرق کشور تاکنون 260 میلیارد تومان توسط شرکت جهان فولاد سیرجان سرمایه گذاری شده است.

با افتتاح این کارخانه 500 هزار تنی نورد در بردسیر، زمینه اشتغال 250 نفر به صورت مستقیم و 700 نفر به صورت غیرمستقیم فراهم می شود.

51 درصد سهام جهان فولاد متعلق به شرکت گل گهر و 49 درصد به صندوق بازنشستگی مس تعلق دارد.

به گزارش ایسنا، "عباسلو" مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان در حاشیه این مراسم گفت: 28 سابقه این پروژه می باشد و طی این سال ها 18 پروژه برای این کارخانه تعریف شده و عمر هر یک 6 ماه تا 6 سال بوده است و پروژه نوزدهم را با همکاری شرکت جهان فولاد در راستای تکمیل زنجیره محصولات خود با تولید میلیگرد را در این کارخانه راه اندازی کردیم.

وی با اشاره به اینکه پس از مطالعات اقدام به احداث این کارخانه نمودیم، افزود: میزان سرمایه گذاری برای راه اندازی این کارخانه 25 میلیون یورو می باشد.

مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان به 250 نفر اشتغال که این کارخانه ایجاد کرده اشاره و اعلام کرد: در بهمن ماه سال 93 اقدام به ساخت این کارخانه نموده که خوشبختانه توانستیم در بهمن ماه سال 95 این پروژه را به پایان برسانیم.

عباسلو در پایان خاطر نشان کرد: تا چند روز آینده محصول این کارخانه عرضه بازار می گردد.

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.