پرینت

خط تولید لوله های حفاری در اهواز راه اندازی شد

. ارسال شده در اخبار داخلی

به گزارش قدس آنلاین  علی ربیعی صبح پنجشنبه در حاشیه افتتاح کارخانه اسپیرال شرکت لوله سازی اهواز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: از ابتدای کار دولت توجه به بخش کشاورزی و تامین آب مورد نیاز آن ها یکی از اولویت ها وسیاستهای دولت قرارگرفت وسعی شد با اقتصادی کردن آب نیازهای این بخش به خوبی تامین شود.  
وی افزود: همچنین درخوزستان و بسیاری از استان های دیگر برنامه های مختلفی در بحث انتقال آب، آبیاری های قطره ای و زهکشی ها صورت گرفته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: کارخانه اسپیرال در دو صنعت نفت و آب کاربرد دارد و برای نخستین بار لوله های ۲۴ و ۱۰۰ اینچ در این کارخانه تولید شده و ما را از واردات بی نیاز می کند.

وی بیان کرد: برخی از لوله های صنعت حفاری نیز که تاکنون وارد کشور می شد دیگر در این کارخانه تولید می شود و در راستای اقتصاد مقاومتی گام بزرگی محسوب می شود.
ربیعی تصریح کرد: این کارخانه ۲۶۱ شغل را از همان ابتدا ایجاد کرده و تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت اشتغال این استان دارد.

وی اظهار کرد: هزینه ابتدایی راه اندازی این کارخانه یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده و تاکنون باتوجه به پروژه هایی که در دست انجام است ۱۱۰ میلیون تن سفارش کار برای تولید گرفته شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با راه اندازی این کارخانه اسپیرال ضمن کمک شایان به تولید داخل، از خروج ارز نیز از کشور جلوگیری شده است.

وی بیان کرد: امید است با گسترش مشاغل جانبی این کارخانه تعداد بیشتری از نیروهای این استان مشغول بکار شوند.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح پنجشنبه به همراه استاندار خوزستان و جمعی از نمایندگان اهواز در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح کارخانه اسپیرال شرکت لوله سازی اهواز حضور یافت و در بازدید از این کارخانه با تعدادی از کارگران این شرکت گفت و گو کرده و مسائل و مشکلات آن ها را جویا شد.
مورخ : 1395/11/14

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.