پرینت

قیمت بیلت سی آی اس افزایش یافت

. ارسال شده در اخبار داخلی

قیمت بیلت صادراتی سی آی اس در هفته دوم ماه مارس رکود بالایی را ثبت کرد که در راستای بهبود بازارهای مواد اولیه و مقاطع فولادی بود. از طرفی محدودیت عرضه بیلت سی آی اس نیز به کارخانه ها کمک کرده قیمت ها را بالا نگه دارند. در بازار جنوب شرق آسیا تقاضا بالاست و عرضه کننده های سی آی اس به این بازار توجه ویژه ای دارند.
پرینت

دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد خام به عنوان یک سیاست اصولی دنبال می شود

. ارسال شده در اخبار داخلی

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: موضوع دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد خام در افق «ایران 1404» به عنوان یک سیاست اصولی دنبال می شود و این حق ایران است و برنامه ای بلند پروازانه محسوب نمی شود.
پرینت

افتتاح فولاد نی ریز تاثر بسزایی در ایجاد اشتغال منطقه دارد

. ارسال شده در اخبار داخلی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت از روند عملیات اجرایی احداث از طرح فولاد نی ریز به عنوان یکی از 36 طرح ملی ومهم اقتصاد مقاومتی کشور که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و نیز سیمان خاکستری نی ریز بازدید کرد.

وضعیت صنعت فولاد آذربایجان شرقی

  • آذربایجان شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در رتبه نخست قرار دارد در همینصوص ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش های مختلف در سطح استان سرمایه گذاری شده که این اقدام اقتصادی و تولیدی می توانند زمینه های اشتغال را برای پنچ هزار نفر از کارجویان منطقه را فراهم کنند.
 
  • آذربایجان شرقی بعد از اصفهان و خوزستان رتبه سوم در تولید فولاد کشور را دارد و ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش خصوصی صورت می گیرد.
 
  • تا کنون برای توسعه و تاسیس مراکز تولید فولاد در استان ۷۰ مجوز صادر شده که در صورت ثمربخش بودن و به نتیجه رسیدن تمام این مجوزها، تولید فولاد آذربایجان شرقی از شش میلیون تن به ۲۱ میلیون تن افزایش خواهد یافت.